Nortek

Případová studie Download PDF
Řešení
Země Belgie

Výzva

Nortek Global HVAC vyrábí ohřívače vzduchu, vzduchotechnické jednotky, topné sekce, vzduchové clony a střešní jednotky pod značkou Reznor. Tyto jednotky HVAC jsou vybaveny různými typy tepelných výměníků a používají robustní, ekologicky šetrné technologie hořáků.

Před zabalením a odesláním je každá jednotka umístěna do zkušebního stojanu v testovací oblasti, aby bylo možné provést kompletní testování elektrických a plynových systémů. Všechny hodnoty jsou pečlivě měřeny a zaznamenávány do databáze, aby bylo zaručeno, že jednotky splňují nejvyšší standardy kvality a efektivitu a aby byla zajištěna úplná sledovatelnost jednotky po celou dobu její životnosti.

Během testování v továrně je jednotka umístěna na finálním zkušebním stojanu. Tyto zkušební stojany jsou umístěny pod velkou odsávací kapotou. Kapota je nezbytná pro odsávání kouře, který se vyvíjí v důsledku spálení zbytkového oleje, který je stále přítomen ve výměníku tepla. Olej se používá jako lubrikant při vytváření tepelného výměníku, který zahrnuje buď lisování plošného materiálu nebo ohýbání trubek. Tento olej zcela vyhořel během několika minut po prvním spuštění jednotky.

Pro vytvoření dojmu o rozměrech jednotek vyrobených v Nortek Global HVAC: jejich výška se pohybuje od 30 cm do 3 ma délka se může měnit od 70 cm do 8 m.