Země / Jazyk

VisionAir Dental

Čistička vzduchu speciálně určená pro stomatologii

 

Čistička vzduchu do zubní ordinace na filtraci jemných částic a rtuťových par

Vnitřní ovzduší v zubní ordinaci bývá znečištěno například rtutí, polétavými částicemi kovu či porcelánu, keramickými částicemi, chemickými desinfekčními prostředky a monomery. Vyskytují se zde také baktérie a viry z úst pacientů.

 
Při práci s amalgámem, či při jeho odstraňování, se do vzduchu uvolňuje velké množství rtuťových par. Nezávislé vědecké studie prokázaly, že existuje příčinná souvislost mezi nebezpečnými chemickými sloučeninami používanými v stomatologické praxi a respiračními problémy, kontaktní dermatitidou, plicními problémy a alergickými reakcemi u pracovníků v tomto oboru. Tyto negativní účinky mohou znamenat vážné nebezpečí pro zdraví personálu pracujícího v zubním lékařství.
 

Vlastnosti

  • Moderní design hodící se do každého interiéru
  • Montáž na strop či do jeho podhledu, na stěnu nebo jako volně stojící na podlaze
  • Nízká hlučnost
  • Inteligentní software
  • Obzvláště uživatelsky příjemná
  • Standardně dodávaná vůně: FreeBreeze
  • Jednoduché ovládání
Zdroje znečištění ve stomatologických laboratořích

Vzduch ve stomatologických laboratořích je vysoce znečištěn například brusným prachem. Obzvlášť nebezpečný je pak velmi jemný prach. Tyto částice mohou proniknout hluboko do plic a způsobit tak jejich vážné poškození. To, že tyto znečišťující látky nejsou běžně viditelné lidským okem, je velmi zavádějící.

 

V prostředí, ve kterém se lidé zdržují, se nedaří dodržovat hygienické předpisy častěji, než si možná myslíte. To má za následek častější onemocnění personálu z důvodu vystavení překročeným limitům. Čistička vzduchu VisionAir Dental významně přispívá ke zdravému pracovnímu prostředí.

 

Jak funguje dentální filtr?

Dentální filtr čistí vzduch ve čtyřech fázích a zaručuje optimální účinek. Předfiltr a hlavní elektrostatický filtr odstraní všechny druhy prachových částic a mikroorganizmů. Speciálně vyvinutý filtr na rtuťové páry eliminuje rtuťové výpary. Tento filtr také odstraňuje veškeré druhy pachů v ordinaci, včetně tělesných. UV záření (SterilAir) poté zneškodňuje zbývající mikroorganismy, jako jsou baktérie, viry a plísně.

 

Příslušenství

Tato čistička může být pro optimalizaci svého účinku umístěna na pojízdný stojan (VisionDisplay) v blízkosti zubařského křesla.

 

 

 

KONTAKT

JVB Engineering s.r.o.
Komenského 1173
408 01 Rumburk
Česká republika

T +420 412 333 291
E info@plymovent.cz

O společnosti

Plymovent pečuje o vzduch, který dýcháte. Nabízíme produkty, systémy a služby, které zajišťují čistý vzduch na pracovišti, a to kdekoliv na světě.

Ke stažení:

Product data sheet EN

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace