Země / Jazyk

SHIELD - řešení požární bezpečnosti

Riziko požáru v systémech odsávání zplodin ze svařování pod kontrolou

 

SHIELD fire safety solutions

Plymovent představuje své řešení požární bezpečnosti SHIELD¹. Tento soubor produktů snižuje riziko požáru filtrů v kovoobráběcím průmyslu na minimum. Kromě toho jsou tyto produkty navrženy i k minimalizaci následných škod. Včasná detekce a potlačení vznikajícího požáru významně omezují škody na zařízení a zabraňují rozšíření požáru a zamoření pracoviště kouřem.

 

Oheň představuje vážné riziko a velmi často ve filtrech vzplane samovolně. Některé svářecí a řezné aplikace mají vyšší riziko požáru než jiné. Závisí to na faktorech, jako jsou vysoká teplota, velké množství jisker nebo nízký bod vzplanutí.

 

Vlastnosti

  • Snižuje riziko požáru na minimum

  • Odhaluje případné spouštěče požáru

  • Okamžitě potlačuje začínající požáry

  • Minimalizuje škody na zařízení

  • V případě požáru minimalizuje prostoje vznikající výměnou filtrů a údržbou

  • Zvyšuje účinnost a životnost celého odsávacího systému

Program SHIELD obsahuje řadu produktů, které dohromady tvoří systémové řešení. Každý z těchto produktů má své jedinečné vlastnosti a výhody. Jelikož je každý provoz jiný, nabízí Vám Plymovent odborné poradenství v oblasti řízení požárních rizik na Vašem pracovišti. Plymovent konstruuje systémová řešení šitá na míru Vašim specifickým aplikacím a požadavkům.

 

PREVENCE

Jako metody prevence nabízí Plymovent produkty lapač jisker SparkShield¹ and podavač vápence OilShield¹. SparkShield je kompaktní průběžný lapač jisker, který brání vniknutí jisker, stříkanců a cigaretových nedopalků do potrubí, filtrů a sběrné nádoby na odpad. OilShield byl vyvinut pro zaolejované svářecí aplikace a obrábění dílů pokrytých technologickým nebo konzervačním olejem. OilShield je dávkovací jednotka, která průběžně dodává vápenec do potrubí odsávacího systému, v němž se mísí s oleji a jejich parami, snižuje vznětlivost oleje a předchází samovznícení.

 

DETEKCE

Zjištění začínajícího požáru již v rané fázi mají na starosti detektory a řídící panel ShieldControl. Hlavním cílem detekčního vybavení je aktivace produktů pro potlačení požáru v co nejkratším možném čase. Těmi je požár izolován, nedochází tak k jeho dalšímu šíření a snižují se následné škody.

 

POTLAČENÍ

Plymovent nabízí 2 metody potlačení požáru: uzavírací klapky a FlameShield. Těsné uzavírací klapky izolují oheň od přívodu kyslíku, na minimum snižují riziko většího poškození systému. FlameShield, generátor zhášecího aerosolu, je aktivován okamžitě po uzavření těsných klapek. K uhašení požáru uvnitř filtru pak dochází velmi rychle.

 

Doporučené použití

Řešení požární bezpečnosti Plymovent SHIELD bylo speciálně vyvinuto tak, aby zamezilo, odhalilo a potlačilo požáry filtračních jednotek, používaných v odsávacích systémech v kovozpracujícím průmyslu, např. automobilovém.

 

 

¹) chráněno patentem

 

 

KONTAKT

JVB Engineering s.r.o.
Komenského 1173
408 01 Rumburk
Česká republika

T +420 412 333 291
E info@plymovent.cz

O společnosti

Plymovent pečuje o vzduch, který dýcháte. Nabízíme produkty, systémy a služby, které zajišťují čistý vzduch na pracovišti, a to kdekoliv na světě.

Ke stažení:

Brochure EN

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace