Země / Jazyk

Filtrace

Filtrace vzduchu znamená odstranění jistých částic ze vzduchu. Existují různé typy filtrů, určené pro specifické druhy znečištění. Některé z nich jsou popsány níže:

 

  • Hrubý prachový filtr – tento filtr zachycuje hrubý prach a další relativně velké částice znečištění. Patří mezi ně vlasy a šupinky kůže (lidské i zvířecí). Tento filtr je nejčastěji používán jako předfiltr.

     

  • Elektrostatický filtr – tento filtr odstraňuje ze vzduchu částice o velikosti od 0,01 mikronu (=0,00001 mm!). Tento typ filtru pracuje na principu elektrostatického náboje. Částice se stejným nábojem, kladným či záporným, se navzájem odpuzují, zatímco částice s opačnými náboji se přitahují. Znečištěný vzduchu nejprve prochází ionizační částí, která je pod napětím více než 8000 V. Tím se přenese kladný náboj na znečišťující částice obsažené ve vzduchu. Ty posléze procházejí kolektorovou částí, kde se ukládají. Nabité částice škodlivin jsou přitahovány uzemněnými deskami a lepí se na ně.

     

  • Celulózový filtr – tento filtr obsahuje miniaturní otvory. Většina znečisťujících částic obsažených ve vzduchu tak zůstane zachycena na filtru. Filtr je vyroben z vyztuženého, překládaného papíru, čímž získává pevnost a odolnost vůči tlakům a extrémně velkou filtrační plochu. Ta dosahuje několika metrů čtverečných. Díky velké ploše a filtrační kapacitě filtru je tlak vzduchu ve filtru velmi malý. Filtr je svým složením šetrný k životnímu prostředí. Filtr přestává řádně fungovat teprve po zanesení velkého poměru miniaturních otvorů.

     

  • Aktivní uhlíkový filtr – tento filtr odstraňuje nepříjemné pachy a těkavé organické látky ze vzduchu. Filtr obsahuje aktivní uhlí a je speciálně navržen k adsorpci maximálního možného množství plynů a pachů.

Existuje celá řada typů filtrů. Toto je pouze několik příkladů. Plymovent má dlouholeté zkušenosti v oboru filtrace vzduchu ve vnitřním prostředí a pro každý problém se znečištěným vzduchem má vhodné řešení.

 

 

 

KONTAKT

JVB Engineering s.r.o.
Komenského 1173
408 01 Rumburk
Česká republika

T +420 412 333 291
E info@plymovent.cz

O společnosti

Plymovent pečuje o vzduch, který dýcháte. Nabízíme produkty, systémy a služby, které zajišťují čistý vzduch na pracovišti, a to kdekoliv na světě.

Ke stažení:

Brochure EN

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace