Země / Jazyk

Co je tabákový kouř

Tabákový kouř

Tabákový kouř uvolněný kouřením cigaret a doutníků je tvořen malými částicemi o rozměrech mezi 0.00001 a 0.00005 mm. Tabákový kouř obsahuje až 5000 různých částic a plynů. Zhruba 40 z těchto látek je karcinogenních. Obsahuje také látky jedovaté (včetně nikotinu, dehtu a oxidu uhelnatého).

 

Proto je tedy důležité, aby byl tabákový kouř průběžně odstraňován. Toho je možno docílit umístěním čističek vzduchu nebo kuřácké kabiny. Tato opatření chrání jak nekuřáky, tak i kuřáky před vzájemným obtěžováním a škodlivými projevy.

 

Kouření

Kouření cigaret a doutníků vytváří tabákový kouř. Každý ví, že tabákový kouř má škodlivé účinky na zdraví. V rozvinutých zemích v současnosti kouří cca 35% mužů a 22% žen. Pro srovnání v rozvojových zemích se jedná cca o 50% mužů a 9% žen.

Následující údaje* znázorňují globální statistiky v oblasti kouření:

 

  • 84% všech kuřáků žije v rozvojových zemích

  • Ročně na celém světě zemře 4,9 miliónu lidí na následky kouření. Toto číslo se pravděpodobně v následujících 20 letech zdvojnásobí

  • Počet kuřáků v roce 2025 se odhaduje na 1,7 miliardy ve srovnání s 1,3 miliardami v květnu roku 2004

  • Polovina veškerého počtu kuřáků žije v Asii. Nejvyšší počet jich vzhledem k velikosti jejich populace připadá na Čínu, Indii a Indonésii

  • V následujících 10 letech se počet kuřáků ve východní Asii zvýší o 6,5%, naproti tomu v západní Evropě jejich počet poklesne o 8%. V severní a jižní Americe zůstanou počty stejné jako nyní

  • To dělá z kouření nejčastější příčinu předčasného úmrtí

* Zdroj: WHO

 

Legislativa

Ve stále více a více zemích je kouření omezováno zákony nebo předpisy. Často již není možné kouřit v prostorách, kde pobývají či pracují jiní lidé. Jedním z řešení může být kuřácká místnost.

 

 

 

 

KONTAKT

JVB Engineering s.r.o.
Komenského 1173
408 01 Rumburk
Česká republika

T +420 412 333 291
E info@plymovent.cz

O společnosti

Plymovent pečuje o vzduch, který dýcháte. Nabízíme produkty, systémy a služby, které zajišťují čistý vzduch na pracovišti, a to kdekoliv na světě.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace